Ubezpieczenie mieszkania

Mieszkanie

6 listopada 2017 15:39

Aura na zewnątrz nie rozpieszcza wysokimi temperaturami, a co za tym idzie na dobre zaczęliśmy dogrzewać swoje mieszkania. Okres grzewczy to czas w którym często występują zdarzenia w postaci pożaru lub też zatrucia tlenkiem węgla, który jest śmiertelnie niebezpieczny dla naszego zdrowia.

Ubezpieczenie Mieszkania, bo o nim mowa, to nie tylko ubezpieczenie lokalu mieszkalnego od ognia i innych zdarzeń losowych, ale szereg dodatkowych ryzyk, które warto wykupić.

Pierwszym i w zasadzie podstawowym ryzykiem to tzw. ubezpieczenie murów od ognia i innych zdarzeń losowych. Takie ubezpieczenie będzie chronić lokal w wypadku pożaru lub zdarzeń losowych. Np. szkody spowodowane przez grad, uderzenie pioruna, zalanie, dym, pękanie rur, powódź itp. Należy przy tym zwrócić uwagę, że każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe posiada swoją tabelę ryzyk i wariantów, które mogą różnić się od siebie.

Ubezpieczenie mienia znajdującego się w mieszkaniu.
Elementy stałe i ruchomości domowe (Często elementy stałe ubezpieczane są wraz murami). Element stały w lokalu to element który jest na stałe przytwierdzony do niego, czyli np. podłogi, kuchnia w zabudowie itp.(Towarzystwa Ubezpieczeniowe stosują różne definicje pojęć, dlatego zawsze warto zerknąć w Ogólne Warunki Ubezpieczenia.)
Ruchomości, to każdy nieprzytwierdzony element w mieszkaniu, np. meble, sprzęt RTV i AGD, dodatkowo ochronę można rozszerzyć o ubezpieczenia dzieł sztuki, wartości pieniężne, biżuterię, kolekcje numizmatyczne i filatelistyczne itp.
Powyższe ubezpieczamy od ryzyk ognia i lub dodatkowo ryzyka kradzieży.

Ubezpieczeniem uzupełniającym polisę mieszkaniową to ubezpieczenie OC, czyli Odpowiedzialność Cywilna, która będzie chronić nas w przypadku zdarzeń, którego my jesteśmy sprawcami. Np. pęknięty wężyk zaleje mieszkania sąsiadów, nasze dziecko wybije szybę w budynku, nasz pies kogoś pogryzie (UWAGA! Nie wszystkie Towarzystwa Ubezpieczeniowe moją posiadać ryzyka wymienione powyżej). 

Wszystkich ryzyk tutaj nie sposób wymienić, nie kopiując Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Podsumowując, ubezpieczenie mieszkania, to ubezpieczenie murów, ruchomości, elementów stałych i szeregu ryzyk dodatkowych; m.in. ubezpieczenie:

- dzieł sztuki,
- broni z osprzętem i amunicji,
- mienia służącego działalności gospodarczej,
- pieniędzy i środków płatniczych,
- zwierząt i roślin,
- rzeczy osobistych gości,
- szyb itp.

Jeśli szukasz odpowiedniego ubezpieczenia mieszkania, to jesteś w dobrym miejscu. Zapraszamy do kontaktu i wizyty w naszych biurach.